Wil jy meer weet oor die spesifikasies en afmetings van staalplaatpale?
Warmgewalste 400*100*10.5 S275GP S355GP U-tipe staalplaatpaal vir konstruksie
Produkbesonderhede
| Standaard | AISI, EN 10249, JIS 5528 | Handelsmerknaam | Koninklike |
| Verdraagsaamheid | ±1% | Produknaam | U-tipe Larsen staalplaatpaal |
| Legering of nie | Is Allooi | Tipe | Larsen-plaatpale |
| Verwerkingsdiens | Buig, Sweis, Sny | Vorm | U-vorm |
| Fakturering | Volgens Teoretiese Gewig | Hoogte | 100–600 mm |
| Afleweringstyd | 8-14 dae | Dikte | 6–25 mm |
| Graad | Staal | Materiaal | Staal |
| Staalgraad | Normaalweg S355 | Grootte | Standaardgrootte / Op maat gemaak |
| Plek van Oorsprong | Tianjin, China | Produksietegnologie | Koudgerol / Warmgerol |
| Modelnommer | 1 | Voorraadtoestand | In voorraad |
Chemiese Samestelling van Staalplaatpaal
| Graad (EN) | C | Mn | P | S | Si |
| S235JR | 0.17 | 1.4 | 0.035 | 0.035 | 0.35 |
| S355JR | 0.2 | 1.00–1.60 | 0.035 | 0.035 | 0.5 |
Meganiese Eienskappe van Staalplaatpaal
| Graad | Opbrengssterkte Re (MPa) | Treksterkte Rm (MPa) | Verlenging A (%) | Charpy V-kerf-impak |
| S235JR | ≥235 | 360–510 | ≥26 | 20℃, Impak gekwalifiseerd |
| S355JR | ≥355 | 470–630 | ≥21 | 20℃, Impak gekwalifiseerd |
Staalplaatpaal Grootte
| afdeling | Afmetings | Deursnee-area | Massa | Oomblik van traagheid | Modulus van afdeling | |||
| Breedte | Hoogte | Dikte | Stapel | Muur | ||||
| w | h | t | ||||||
| mm | Mm | mm | cm2/stapel | kg/m² | kg/m² | cm4/m² | cm3/m | |
| ⅠA | 400 | 85 | 8 | 45.21 | 35.5 | 88.8 | 4500 | 529 |
| II | 400 | 100 | 10.5 | 61.2 | 48 | 120 | 8740 | 874 |
| Ⅲ | 400 | 125 | 13 | 76.4 | 60 | 150 | 16800 | 1340 |
| ⅢA | 400 | 150 | 13.1 | 74.4 | 58.4 | 146 | 22800 | 1520 |
| Ⅳ | 400 | 170 | 15.5 | 97 | 76.1 | 190 | 38600 | 2270 |
| ⅤL | 500 | 200 | 24.3 | 133.8 | 105 | 210 | 63000 | 3150 |
| ⅥL | 500 | 225 | 27.6 | 153 | 120 | 240 | 86000 | 3820 |
| ⅡW | 600 | 130 | 10.3 | 78.7 | 61.8 | 103 | 13000 | 1000 |
| ⅢW | 600 | 180 | 13.4 | 104 | 81.6 | 136 | 32400 | 1800 |
| ⅣW | 600 | 210 | 18 | 135.3 | 106 | 177 | 56700 | 2700 |
| Afdeling | Afmetings | Massa | Traagheidsmoment | Modulus van deursnee | ||||
| Breedte | Hoogte | Dikte | Per stapel | Muur | ||||
| w | h | t | s | |||||
| mm | mm | mm | mm | kg/m² | kg/m² | cm4/m² | cm3/m | |
| 750 mm breed | ||||||||
| GHU 14 | 750 | 408 | 10.0 | 8.3 | 77.9 | 104 | 28 690 | 1 415 |
| GHU 16 | 750 | 411 | 11.5 | 9.3 | 86.3 | 115 | 32 860 | 1 610 |
| GHU 18 | 750 | 441 | 10.5 | 9.1 | 88.5 | 118 | 39 310 | 1 790 |
| GHU 20 | 750 | 444 | 12.0 | 10.0 | 96.9 | 129 | 44 450 | 2010 |
| GHU 23 | 750 | 447 | 13.0 | 9.5 | 102.1 | 136 | 50 710 | 2 280 |
| GHU 25 | 750 | 450 | 14.5 | 10.2 | 110.4 | 147 | 56 250 | 2 510 |
| 600 mm breed | ||||||||
| GHU 12 | 600 | 360 | 9.8 | 9.0 | 66.1 | 110 | 21 610 | 1 210 |
| GHU 12S | 600 | 360 | 10.0 | 10.0 | 71.0 | 118 | 22 670 | 1 270 |
| GHU 18-1 | 600 | 430 | 10.2 | 8.4 | 72.6 | 121 | 35 960 | 1 680 |
| GHU 18 | 600 | 430 | 11.2 | 9.0 | 76.9 | 128 | 38 660 | 1 810 |
| GHU 18+1 | 600 | 430 | 12.2 | 9.5 | 81.1 | 135 | 41 330 | 1 930 |
| GHU 22-1 | 600 | 450 | 11.1 | 9.0 | 81.9 | 137 | 46 390 | 2 070 |
| GHU 22 | 600 | 450 | 12.1 | 9.5 | 86.1 | 144 | 49 470 | 2 210 |
| GHU 22+1 | 600 | 450 | 13.1 | 10.0 | 90.4 | 151 | 52 520 | 2 345 |
| GHU 28-1 | 600 | 452 | 14.2 | 9.7 | 97.4 | 162 | 60 590 | 2 690 |
| GHU 28 | 600 | 454 | 15.2 | 10.1 | 101.8 | 170 | 64 470 | 2 850 |
| GHU 28+1 | 600 | 456 | 16.2 | 10.5 | 106.2 | 177 | 68 390 | 3 010 |
| GHU 32-1 | 600 | 452 | 18.5 | 10.6 | 109.9 | 183 | 69 220 | 3 075 |
| GHU 32 | 600 | 452 | 19.5 | 11.0 | 114.1 | 190 | 72 330 | 3 210 |
| GHU 32+1 | 600 | 452 | 20.5 | 11.4 | 118.4 | 197 | 75 410 | 3 350 |
| 600 mm en 400 mm breed | ||||||||
| GHU 6N | 600 | 309 | 6.0 | 6.0 | 41.9 | 70 | 9 680 | 635 |
| GHU 7N | 600 | 310 | 6.5 | 6.4 | 44.1 | 74 | 10 460 | 685 |
| GHU 7S | 600 | 311 | 7.2 | 6.9 | 46.3 | 77 | 11 550 | 750 |
| GHU 7HWS | 600 | 312 | 7.3 | 6.9 | 47.4 | 79 | 11 630 | 755 |
| GHU 8N | 600 | 312 | 7.5 | 7.1 | 48.5 | 81 | 12 020 | 780 |
| GHU 8S | 600 | 313 | 8.0 | 7.5 | 50.8 | 85 | 12 810 | 830 |
| GHU 10N | 600 | 316 | 9.0 | 6.8 | 55.8 | 93 | 15 710 | 1000 |
| GHU 11N | 600 | 318 | 10.0 | 7.4 | 60.2 | 100 | 17 460 | 1 105 |
| GHU 12N | 600 | 320 | 11.0 | 8.0 | 64.6 | 108 | 19 230 | 1 230 |
| GHU 13N | 600 | 418 | 9.0 | 7.4 | 59.9 | 100 | 26 600 | 1 280 |
| GHU 14N | 600 | 420 | 10.0 | 8.0 | 64.3 | 107 | 29 420 | 1 410 |
| GHU 15N | 600 | 422 | 11.0 | 8.6 | 68.7 | 115 | 32 270 | 1 540 |
| GHU 16N | 600 | 430 | 10.2 | 8.4 | 72.6 | 121 | 35 960 | 1 680 |
| GHU 18N | 600 | 430 | 11.2 | 9.0 | 76.9 | 128 | 38 660 | 1 810 |
| GHU 20N | 600 | 430 | 12.2 | 9.5 | 81.1 | 135 | 41 310 | 1 930 |
| GHU 21N | 600 | 450 | 11.1 | 9.0 | 81.9 | 137 | 46 390 | 2 070 |
| GHU 22N | 600 | 450 | 12.1 | 9.5 | 86.1 | 144 | 49 470 | 2 210 |
| GHU 23N | 600 | 450 | 13.1 | 10.0 | 90.4 | 151 | 52 520 | 2 345 |
| GHU 27N | 600 | 452 | 14.2 | 9.7 | 97.4 | 162 | 60 590 | 2 690 |
| GHU 28N | 600 | 454 | 15.2 | 10.1 | 101.8 | 170 | 64 470 | 2 850 |
| GHU 30N | 600 | 456 | 16.2 | 10.5 | 106.2 | 177 | 68 390 | 3 010 |
| GHU 31N | 600 | 452 | 18.5 | 10.6 | 109.9 | 183 | 69 220 | 3 075 |
| GHU 32N | 600 | 452 | 19.5 | 11.0 | 114.1 | 190 | 72 330 | 3 210 |
| GHU 33N | 600 | 452 | 20.5 | 11.4 | 118.4 | 197 | 75 420 | 3 350 |
| GHU 16-400 | 400 | 290 | 12.7 | 9.4 | 62.0 | 155 | 22 600 | 1 570 |
| GHU 18-400 | 400 | 292 | 15.0 | 9.7 | 69.3 | 173 | 26 100 | 1 795 |
| Afdeling | Afmetings | Massa | Traagheidsmoment | Modulus van deursnee | ||||
| Breedte | Hoogte | Dikte | Per stapel | Muur | ||||
| w | h | t | s | |||||
| mm | mm | mm | mm | kg/m² | kg/m² | cm4/m² | cm3/m | |
| GHL 600 | 600 | 150 | 9.5 | 9.5 | 56.4 | 94 | 3825 | 510 |
| GHL 600K | 600 | 150 | 10 | 10 | 59.4 | 99 | 4050 | 540 |
| GHL 601 | 600 | 310 | 7.5 | 6,4 | 46.8 | 78 | 11520 | 745 |
| GHL 602 | 600 | 310 | 8.2 | 8 | 53.4 | 89 | 12870 | 830 |
| GHL 603 | 600 | 310 | 9.7 | 8.2 | 64.8 | 108 | 18600 | 1200 |
| GHL 603K | 600 | 310 | 10 | 9 | 68.1 | 113.5 | 19220 | 1240 |
| GHL 603 10/10 | 600 | 310 | 10 | 10 | 69.6 | 116 | 19530 | 1260 |
| GHL 604 | 600 | 380 | 10 | 9 | 73.8 | 123 | 30400 | 1600 |
| GHL 605 | 600 | 420 | 13 | 9.2 | 85.5 | 142.5 | 43890 | 2090 |
| GHL 606 | 600 | 435 | 14.4 | 9.2 | 94.2 | 157 | 54375 | 2500 |
| GHL 607 | 600 | 452 | 19 | 10.6 | 114 | 190 | 72320 | 3200 |
| GHL 703 | 700 | 400 | 9.5 | 8 | 67.5 | 96.4 | 24200 | 1210 |
| GHL 716 | 700 | 440 | 10.2 | 9.5 | 79.9 | 114.2 | 35200 | 1600 |
| GHL 720 | 750 | 450 | 12 | 10 | 96.4 | 128.5 | 45000 | 2000 |
Laai die volledige katalogus af
Staalplaatpaal-sluit- en waterdigte werkverrigting
Ontwerp: Ineengeskakelde staalplaatpaal, deurlaatbaarheid ≤1×10⁻⁷ cm/s
AmerikasVoldoen aan ASTM D5887-standaard vir 'n voering om sypeling onder dromme te verminder
Suidoos-AsiëGrondwater-sypelbestand vir tropiese reënseisoene
Staalplaatpaal Produksieproses
1. Billetverhitting
ProsesDie staaf word in 'n verhittingsoond gevoer en verhit tot 1200°C - 1300°C. Hierdie hoë temperatuur gee die staal goeie plastisiteit, wat daaropvolgende groot vervormingsrolwerk vergemaklik.
2. Ruwwerk en voorvorming
ProsesDie verhitte billet gaan deur 'n growwe meul. Deur verskeie rolpasse word die billet geleidelik dunner en langer, en word aanvanklik in 'n growwe "U"-vorm gedruk.
3. Universele Rolling
ProsesDit is die belangrikste stap. Die plaatmateriaal gaan 'n universele rolmeul binne. Die rolmeul beheer die flensdikte, webdikte en hoogte van die U-vormige plaatpale presies deur die gelyktydige werking van horisontale en vertikale rolle.
4. Reguitmaak en Sny
Sny tot LengteVolgens die kliënt se bestellingsvereistes (bv. 6m, 9m, 12m, 15m), word die plaatpale met 'n vlieënde saag of vlamsnyer op lengte gesny.
5. Verkoeling en inspeksie
ProsesDie plaatpale word natuurlik op 'n verkoelingsbed afgekoel.
6. Sluitsmering en Verpakking
BeskermingOm roes van die slotte tydens vervoer en berging te voorkom, en om paalwerk te vergemaklik, word vet tipies op die slotte aangewend.
Staalplaatpaaloppervlak
AmerikasHDG soos ASTM A123 (min sinklaag ≥ 85 µm); 3PE-laag is opsioneel; alle afwerkings voldoen aan RoHS.
Suidoos-Asië'n Dik warmverzinkingslaag (≥100μm) met 'n dubbele epoksie-koolteerlaag bied meer as 5000 uur se soutbespuitingsbeskerming, wat geskik is vir gebruik in tropiese mariene omgewings.
TOEPASSING
1. UitgrawingsondersteuningIn stadsnutsdienste, die grawe van moltreinstasies of kelderbou word U-vormige staalplaatpale in die grond ingedryf om tydelike of permanente grondsteunmure of werkmure te skep.
2. KofferdammeVir brugpilaarkonstruksie of onderwaterwerk word U-vormige staalplaatpale horisontaal en vertikaal ineengeskakel om 'n geslote ring (kofferdam) te vorm.
3. Mariene & Hawe KonstruksieU-vormige staalplaatpale word ook as bekleding vir die dokmure gebruik.
4. Vloedbeheer en SypelversperringsIn damversterking en rivierbeheer word U-vormige staalplaatpale as ondeurdringbare gordyne in water begrawe.
Voordele van U-vormige pale
1. Uitstekende strukturele sterkte-tot-gewig-verhouding
Die sorgvuldig ontwerpte U-vormige geometrie maksimeer die afstand tussen die staal en die neutrale as, wat die snitmodulus aansienlik verhoog.
2. Superieure ineenskakelende en waterdigtingsprestasie
U-pale gebruik die Larssen-interlockingstelsel, bekend vir sy betroubaarheid.
3. Maklike installasie en werking
U-pale is makliker om te gebruik in vergelyking met ander komplekse profiele, soos Z-pale of saamgestelde mure.
4. Hoë herbruikbaarheid en veelsydigheid
U-pale kan as tydelike stutte of permanente strukture gebruik word. Hul lengte kan maklik verleng word deur te sweis of verkort word deur te sny om aan spesifieke terreinvereistes te voldoen.
VERPAKKING EN VERSENDING
VerpakkingAanmekaar gekoppel en vasgegespe, met staalbande vasgemaak, en die sluitlusse is met olie bedek vir roesvoorkoming.
VervoerOndersteun houer-, oopdakhouer- of grootmaatdraerversending.
EtiketteringElke bundel word met 'n oorspronklike Materiaalsertifikaat (MTC) en spesifikasie-etiket voorsien.
Gereelde vrae
V1: Watter tipe grendel gebruik jy? Is dit geneig om te ontsluit?
A: Ons gebruik standaard Larssen-grendels. Die warmwalsproses verseker uiters hoë dimensionele akkuraatheid en 'n stywe passing, wat ontsluiting effektief voorkom.
V2: Word die produk met 'n Materiaalsertifikaat (MTC) voorsien?
A: Elke bondel produkte word voorsien van 'n oorspronklike Materiaalsertifikaat (MTC) wat chemiese samestelling en meganiese werkverrigtingstoetsing dek.
V3: Ek het 'n spesiale lengtevereiste (bv. 13.5 meter), kan u dit aanpas?
A: Ja. Ons bied pasgemaakte lengtedienste. Benewens die standaard 6m, 9m en 12m, kan ons ook presies volgens u ontwerp sny, wat sweiswerk of vermorsing op die perseel verminder.
V4: As ek bekommerd is oor lekkasies, kan jy vooraf interlock-seëlaar aanwend?
A: Geen probleem nie. Ons kan professionele ineensluitende seëlmiddel (soos Wadit) vooraf aanwend voor versending volgens u vereistes, of ineensluitende vetbehandeling verskaf om optimale sypelvoorkoming in waterdraende bedrywighede of kofferdamprojekte te verseker.
V5: Het u agente of takke in plaaslike gebiede (soos Sentraal-Asië of die Amerikas)?
A: China Royal Steel het takke in die Verenigde State en Guatemala, en stabiele vennote in Ecuador en Mexiko. Ons kan u van gediversifiseerde voorsieningsoplossings voorsien, direk vanaf China of gekoördineer deur plaaslike takke.












